Apple, Yeni M4 İşlemcisini Tanıttı! iPad’ler Artık Yüzde 50 Daha Hızlı Olacak.

Apple bugün gerçekleştirdiği Let Loose etkinliği kapsamında yeni iPad modellerini ve M4 çipini tanıttı. iPadler’de ilk kez OLED ekrana geçiş yapan Apple, performans tarafında da yeni M4 işlemci ile kullanıcıları karşılıyor. İşte Apple’ın yeni nesil M4 işlemcisi ve 12.9 inçlik yeni iPad Pro’sunun özelliklerine dair ayrıntılar…

İPAD’LERİ YÜZDE 50 HIZLANDIRAN 10 ÇEKİRDEKLİ M4 İŞLEMCİ

En yeni Apple işlemcisi olan M4 çipi, ikinci nesil 3 nm teknolojisine sahip. M4’ün yeni Display Engine (Görüntü Motoru) ile gelen yonga seti dört adet performans ve altı adet verimlilik olmak üzere on çekirdeğe ev sahipliği yapıyor.

12.9 İNÇLİK İPAD PRO ÖZELLİKLERİ

2021 yılından bu yana iPad Pro’da miniLED ekran kullanan Apple, iPhone ve MacBook’ların ardından yenilenen 12.9 inçlik Ipad Pro modeliyle birlikte resmen OLED ekrana geçti.

13 inç iPad Pro; hem SDR hem de HDR parlaklığı için 1000 nit tam ekran parlaklığı bulunuyor. Ayrıca 1600 nit max HDR parlaklığa sahip olan OLED ekran, renk ve parlaklık üzerinde milisaniyenin altında kontrol sağlıyor. Ayrıca XDR hassasiyeti de sunuyor.

Yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kaplamaya yeni iPad’ler Gümüş ve Uzay Siyahı olmak üzere iki renk seçeneğiyle geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x